● Aromaterapia opiera się na leczniczych właściwościach świata roślin, ale zamiast stosowania całych roślin lub ich części, posługuje się właściwymi im olejkami eterycznymi.

● Olejek eteryczny to aktywny koncentrat leczniczych właściwości rośliny, uważany przez niektórych za istotę jej siły życiowej.

● Olejki eteryczne są bardzo lotne, łatwo odparowują na powietrzu, a wdychane przenikają do ustroju poprzez narząd powonienia.

● Efektów działania olejków eterycznych jest wiele i są one bardzo zróżnicowane (jak każda substancja naturalna mogą powodować uczulenia, dlatego zaleca się ostrożność i obserwację reakcji organizmu podczas stosowania świec aromaterapeutycznych), ale przede wszystkim zwracają uwagę ich właściwości antyseptyczne i zdolność przywracania harmonii zarówno ciału, jak i umysłowi. W zależności od doboru olejku eterycznego mogą one mieć działanie relaksujące i odprężające, jak również pobudzające i wprowadzające pozytywny nastrój.

● Nasze świece i pachnidełka wzbogacone są jedynie o naturalne olejki eteryczne, nie stosujemy szkodliwych syntetycznych substancji zapachowych.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć