1. Świecę należy ustawiać na niepalnych i równych powierzchniach, z dala od przedmiotów łatwopalnych.

2. Palącej się świecy nie należy zostawiać bez nadzoru. Należy ją również trzymać poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

3. W trakcie użytkowania każdej świecy należy zachować ostrożność, aby uniknąć poparzenia.

4. Świecy nie należy stawiać w miejscach, gdzie występują przeciągi – dzięki temu będzie się spalała równomiernie.

5. Przed każdym zapaleniem świecy należy przyciąć jej knot do ok. 5mm długości, umożliwi to równomierne spalanie oraz zminimalizuje efekt „dymienia”.

6. Nie należy przestawiać świecy, gdy wosk ma nadal formę płynną – należy zaczekać, aż znów zastygnie.

7. Należy zwrócić szczególną uwagę na pierwsze palenie świecy z wosku sojowego, posiada on bowiem wyjątkową właściwość, którą możemy nazwać „pamięcią pierwszego palenia”. Jeżeli za pierwszym razem palimy świecę za krótko, utworzy się wewnątrz nieduży otwór, a przy kolejnym paleniu wosk będzie topił się jedynie do tego miejsca, gdzie wytopił się właśnie przy pierwszym paleniu. W konsekwencji podczas dalszego palenia świecy powstanie wąski lej, co wpłynie na skrócenie jej żywotności.

8. Aby zapewnić jak najdłuższą żywotność świecy, jednorazowo należy ją palić nie dłużej niż 3-4h. W przypadku świec zalewanych w naczyniach należy zwrócić uwagę, aby wosk roztopił się na całej powierzchni do ścianek naczynia – w przeciwnym razie przy następnym zapaleniu świeca będzie palić się do środka tworząc tunel.

9. Naturalny wosk sojowy charakteryzuje się tendencją do pękania – aby zminimalizować to zjawisko należy przechowywać świece w temperaturze pokojowej oraz nie narażać ich na gwałtowne zmiany temperatur.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć